2024. November 13. szerda
A Cambridge-i Egyetem szakértőinek sikerült azonosítaniuk azt az agyi régióit, amely a szerencsejáték-függőségért felel. A jövőbeni kezelési lehetőségek arra irányulhatnak majd, hogy csökkentsék a szigetlebeny hiperaktivitását gyógyszerek vagy pszichoterápia segítségével.

Aki nem tud ellenállni egy nagy tétű fogadásnak, fogja az insulájára, vagyis a szigetlebenyére – javasolják a brit kutatók, akik úgy találták, hogy az említett agyi régió túlzott aktivitása ösztönöz szerencsejátékra. A szakértők különböző típusú agysérüléses és egészséges embereket kértek meg arra, hogy nyerőgép és rulett jellegű számítógépes játékokkal játsszanak. A hajszál híján bekövetkező veszteség mindenkit újabb próbálkozásra buzdított – leszámítva azokat, akiknél a szigetlebeny sérült. A kutatást vezető Dr. Luke Clark, a Cambridge-i Egyetem munkatársa elmagyarázta, hogy szerencsejáték során az emberek gyakran tévesen mérik föl a nyerési esélyeiket, mégpedig olyan hibák hatására, amit kognitív torzításnak hívnak.

A „hajszál híján” bekövetkező veszteség például továbbjátszásra buzdít, pedig valójában nem különbözik bármilyen más veszteségtől. Egy véletlenszerű cselekvésminta, például egy pénzérme bedobása alapján hiszik azt, hogy meg tudják jósolni az eredményt. Ezt a fogalmat „a szerencsejátékosok tévedésének” hívja a szakirodalom. Egyre több bizonyíték támasztja alá, hogy a szerencsejáték-függők különösen hajlamosak az ilyen típusú hiedelmekre. „Az idegrendszerre irányuló képalkotó diagnosztikai módszerek rengeteg mindent elárulnak az agy összetett ingerekre adott válaszáról, csakis agysérült pácienseken folytatott vizsgálatok segíthetnek rávilágítani, melyik régió felelős a kockázatért” – nyilatkozta Dr. Clark.


Forrás: Medipress
2014. 04. 16.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés
- Karácsonyi ajánlat -
- Kiemelt ajánlat -
- Egészségplázából -