Évente világszerte 2,2 millió tonna BPA-t állítanak elő, amelyet polikarbonát műanyagok és epoxigyanták gyártására használnak. Ezeket egyebek közt edények és élelmiszeripari göngyöleg előállításánál alkalmazzák. A szervezetbe táplálkozás útján, ételekkel érintkező cumisüvegekből, konzervdobozokból kerülhet biszfenol-A.
Kutatók David Melzerrel, az exeteri Peninsula Medical School professzorával az élen az Egyesült Államokban 2006-ban végzett országos táplálkozási vizsgálat adatait elemezték. Tizennyolc és hetvennégy év közötti személyek adatait elemezve megerősítették a korábbi vizsgálatok eredményeit, amelyek a BPA magas vizeletbeli koncentrációja és a szívbetegségek közötti összefüggést mutatták ki.
A vizsgálat alátámasztotta azt is, hogy a BPA szerepet játszik a cukorbetegség, valamint bizonyos májbetegségek kialakulásában is.
A szakértők szerint a BPA az amerikai és európai lakosság 90 százalékának szervezetében kimutatható. „A BPA-val való érintkezés kockázata csekélynek tűnhet, ám a népesség igen széles körét érinti” – emelte ki a PLoS One internetes tudományos folyóiratban publikált tanulmány egyik szerzője, Tamara Galloway.