Régóta ismert, hogy számos, a szexuális viselkedéssel kapcsolatba hozható agyterület nemtől függően különböző nagyságú. Ahhoz, hogy meghatározzák, az aktív szexuális életet élő férfiakban ez miért nagyobb, a Saitama Egyetem munkatársai szexuális életet még nem élt hím patkányokat hasonlítottak össze tapasztaltabb társakkal.
Kiderült, hogy a szűz patkányok agyában sokkal több ún. tüske található az agyi szinapszisokban, vagyis az idegsejtek kapcsolódási pontjain, mint az aktív szexuális életet élő társaikéban. Sindzsi Cukahara és munkatársai úgy vélik, hogy a tüskéknek szerepe lehet abban, hogy az állatok először párosodjanak, és később összezsugorodnak, illetve eltűnnek. Mindez valószínűleg számos tényező összességére vezethető vissza, például a nőstények jelenlétében kialakuló hormonális változásokra.
A New Scientist cikke szerint a felfedezés alapján elképzelhető lehet olyan gyógyszer kifejlesztése, amely az embernél is elősegíti a tüskék növekedését és ezáltal feldobja a libidót. A tüskék nőstényekben való szerepe jövőbeni kutatások tárgya lehet.