A Clinical Interventions In Ageing című szakfolyóiratban közzétett tanulmány a tengeri élőlényekből nyert kollagént, fenyőkérget és szőlőmag-kivonatot tartalmazó tablettákra irányult. Összesen nyolcvan, 35 és 55 év közötti egészséges nő szedett belőlük két szemet naponta, négy hónapon át – a csoport fele azonban placebót kapott a kísérlet során.
A négy hónap végén magas frekvenciájú ultrahanggal vizsgálták meg a bőrük állapotát, hat hét múlva pedig megismételték az ellenőrzést. A szakértők kimutatták, hogy azok a nők, akik nem hatóanyagot tartalmazó tablettát kaptak, vastagabb és durvább bőrrel rendelkeztek, mint a többiek – náluk a bőr mikroszerkezete lényegesen javult. A ráncok mélysége 2,5-szeresére nőt a placebós csoportban, és a rugalmasságot tekintve is lényeges romlás mutatkozott.
A vizsgálatot a francia Saint-Jacques Egyetemi Kórházban végezték. A szerzők következtetése alapján az étrend-kiegészítő segít megelőzni, vagy akár semlegesíteni a téli időjárási viszontagságok bőrre gyakorolt negatív hatását. A kutatást koordináló Philippe Humbert, a Besanconi Egyetemi Kórház bőrgyógyászati osztályának főorvosa elmondta, hogy az előzetes klinikai teszt eredményei szerint azoknak a nőknek, akik szeretnének gondoskodni a bőrük védelméről, érdemes megfontolniuk egy hasonló készítmény szedését. „A hideg és száraz téli idő számottevő hatással bír a fedetlen bőrfelületre, elsősorban az arcra” – tette hozzá a szakértő.