2024. Szeptember 27. péntek
Egy friss kutatás szerint azok a várandós nők, akik reggeli rosszullétekkel küzdenek, egészségesebbek maradnak a terhességük során, csökken náluk a vetélés veszélye, sőt még a születendő gyermekük is intelligensebb lesz.

Számos elemzés során a kutatók arra a felismerésre jutottak, hogy a terhesség alatti hányás és émelygés több előnnyel is járhat, a rosszullét ugyanis olyan hormonokat indít be, melyek hozzájárulnak egy egészségesebb terhességhez. Mindez természetesen nem igaz a vészes terhességi hányásra, az úgynevezett hyperemesis-re.

A Reproductive Toxicology című lapban közzétett kutatás során a szakemberek öt ország tíz különböző korábbi tanulmányát nézték át, melyek 1992 és 2012 között készültek és összesen 850 000 várandós nő adatait fedték le. Amint arról a kutatást vezető Gideon Koren, a Toronto Egyetem Gyerekkórházának munkatársa beszámolt, az elemzések világossá tették, hogy azok a nők, akik nem szenvedtek sem émelygéstől, sem hányástól a várandósságuk során, azok az első három hónap során 3-10-szer nagyobb valószínűséggel vetéltek el, mint azok, akik gyakran voltak rosszul. Emellett az is kiderült, hogy utóbbiak újszülöttei kisebb eséllyel születtek bármilyen születési rendellenességgel, ritkábban voltak koraszülöttek, és ritkábban születtek kis súllyal, ráadásul 3-7 éves koruk között általában magasabb pontszámot értek el az intelligencia-teszteken.


Forrás: Medipress
2014. 08. 07.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés