2024. Szeptember 25. szerda
A férfi nemi hormon, a tesztoszteron az eddigi ismeretek szerint legnagyobb részben a herékben termelődik, amerikai kutatók azonban egerek és emberi szövetek vizsgálata során arra jutottak, hogy a hímvessző is képes a hormon előállítására.

Az orvostudomány régóta tisztában van a tesztoszterontermelődés egyes helyeivel, Dr. Kathleen Hwang, a Providence-i Brown Egyetem sebész-urológus professzora és kutatótársai azonban arra voltak kíváncsiak, hogy más szövetek is részt vesznek-e a folyamatban. E vizsgálatához először három hónapos egereket és emberi szöveteket vettek górcső alá.

tesztoszteron

Az eredmény: három olyan fehérjét is találtak a péniszben, amelyek a férfi nemi hormon előállításáért felelősek, és amelyek a prosztatamirigyben is megtalálhatóak. E területek önmagukban nem képesek fenntartani a tesztoszteron normál szintjét, azonban fontos szerepet játszhatnak a teljes hormontermelődésben.

A kutatók a péniszben olyan enzimeket is felfedeztek, amelyek létfontosságúak a tesztoszterontermeléshez, illetve olyan receptorokat, amelyeket korábban még nem sikerült kimutatni. Hwang elmondása szerint ezek már csecsemőkorban is működnek, ezáltal azt feltételezhető, hogy a hímvessző más szövetei ténylegesen részt vesznek a hormontermelésben.

„Egyelőre még csak korai megfigyelésekről beszélhetünk, az eddigi eredmények azonban mindenképpen további kutatásokra ösztönöznek” – véli Hwang. Dr. Edward Kim, a Tenessee-i Egyetem Urológiai és Férfi Meddőségi Társaságának elnöke, egyetért mindezzel: „Fontos, hogy az új felfedezés megváltoztathatja mindazt, amit eddig a tesztoszterontermelésről gondoltunk. Eddig az volt az álláspont, hogy a férfi nemi hormon jórészt a herékben jön létre. Természetesen szükség van további emberi kísérletekre, az eddigi adatok azonban biztatóak.”


Forrás:

Medipress 

2011. 10. 29.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés