Pár kilót leadni legtöbbünknek nem okoz komoly gondot, kis erőfeszítéssel látványos eredményt érhetünk el. A kilók azonban néha többedmagukkal visszatérnek. Ne feledkezzünk meg arról, hogy a fogyókúra után már soha többé nem térhetünk vissza az addig folytatott helytelen táplálkozási szokásokhoz, a mozgásszegény életmódhoz.
Meglátják, megéri, mert nem csak a kilóktól lehet megszabadulni, de egy sor, a kövérséggel összefüggő betegség fenyegető rémétől is. A szervezet végre nemcsak azzal foglalja el magát, hogy folyamatosan emészt és emészt, hanem "figyelhet" az öngyógyító erőkre, s a felszabaduló energiától mi is fittebbek, energikusabbak leszünk. Nem is beszélve arról, mennyivel könnyebben érezzük magunkat.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Ha komolyan veszed a tartós fogyást,
és a későbbiekben is egészségesen szeretnél főzni:
Légkeveréses Halogén Főzőkészülék
- Akár zsír vagy olaj nélkül is süthetsz benne
- Füst- és szagmentes
- Mikró helyett is jó, mindent tud, amit egy mikrohullámú sütő, sőt tehetsz bele alufóliát, vagy akár tepsit is
- Megőrzi az ételek vitamintartalmát a kíméletes halogén főzési eljárásnak köszönhetően.
- Megtapasztalhatod az ételek valódi ízét, a zárt rendszerben sosem érzett ízek jönnek elő..
MEGNÉZEM A LÉGKEVERÉSES HALOGÉN FŐZŐKÉSZÜLÉKET >>
----------------------------------------------------------------------------------------------------
A hosszan tartó eredmény érdekében szögezzünk le néhány alapszabályt:
• Mozgás nélkül nincs fogyás! Látszólag van, de sajnos ilyenkor a hasznos testszövetek kezdenek elapadni (például az izomzat).
• Heti fél kilónál többet ne fogyjon! A szervezet ennél nagyobb mértékű fogyás esetén "pánikba esik", s amint vége a gyorsított kúrának, nagyon gyorsan igyekszik visszaszedni az elveszített zsírtartalékokat.
• Ha valaki nagyon keveset eszik vagy koplal annak a szervezetében ketontestek keletkeznek. Ennek következményei az acetonszagú lehelet, a hányinger, a hányás, a gyengeség, a hasi fájdalom, a fáradtság, az aluszékonyság és a levertség is. A ketózis még enyhe állapotában is orvosi kezelésre szorul.
• Egyen lassan! Legalább húsz percig tartson az étkezés, az agynak ennyi idő kell ahhoz, hogy pontosan felmérje, mennyit is eszünk. Ha gyorsan eszünk, mire észbe kapunk, már régen a szükségesnél több kalóriát vittünk be, vagy úgy érezzük, semmit sem ettünk.
• Nem szabad a fogyókúrát idő előtt abbahagyni! Ha valaki néhány hét után elveszíti a türelmét, az rövid időn belül visszahízza leadott kilóit.
• Részesítse előnyben az anyagcsere-folyamatokat befolyásoló kúrákat! Segítségükkel viszonylag rövid idő alatt heti fél kilónál jóval többet fogyhat anélkül, hogy utána kb. 2 éven belül visszatérnének a kilók.
• Nem biztos, hogy Önnek is ugyanaz fogyókúrás étrend hoz eredményt, mint ismerősének. Tanulmányozzon át néhányat, mielőtt dönt. Fontos, hogy szívesen egye, amit kell, és az éhezés mértéke ne legyen az Ön tűrésküszöbe felett.
• Ne feledkezzen meg a vitaminpótlásról! A fogyás érdekében csökkentett energiabevitellel, szinte lehetetlen fedezni a napi ásványianyag- és vitaminszükségletet. Táplálékkiegészítőkkel, multivitaminokkal vagy olyan fogyasztó készítményekkel érhetünk eredményt, amelyek vitaminokat is tartalmaznak. Ha nem pótoljuk a vitaminokat, könnyen megalapozhatjuk valamilyen betegség kialakulását.
• Ha a testsúlya az ideálist 20%-kal meghaladja, vagy valamilyen krónikus betegségben szenved, forduljon szakorvoshoz a megfelelő diéta megbeszélése céljából (Az ideális testsúly kiszámítása: a centiméterben kifejezett testmagasságból 100-at levonva, majd a kapott értéket további 10%-kal csökkentve kapjuk meg kg-ban az ideális testsúlyt. Például a 170 cm magas egyén ideális testsúlya: 170-100=70, 70-7=63 kg.)