
A New York-i Columbia Egyetem munkatársai megállapították, hogy a 45 és 65 év közötti férfiak és nők 15 éves várható túlélése az utóbbi harminc évben csökkent az Egyesült Államokban tizenkét más fejlett országhoz viszonyítva.

Mint Peter Muennig, a Health Affairs című szakfolyóiratban közzétett tanulmány vezető szerzője elmondta, kutatócsoportja figyelembe vette azokat a tényezőket is, amelyeket általában a visszaesés magyarázataként szokás megjelölni. Ám úgy találták, hogy a dohányzás, az elhízás nagy aránya, valamint a közúti balesetek és emberölések magas száma önmagukban és együtt sem indokolják a várható további élettartamban tapasztalt romlás mértékét.
Az adatok szerint 1975 és 2005 között az orvosi költségek valamennyi országban emelkedtek, ahogyan a várható élettartam is. Ám az Egyesült Államokban a költségnövekedés aránya jóval nagyobb volt, mint a többi országban, a várható élettartam pedig sokkal kisebb mértékben növekedett.
Az amerikai lakosság mintegy 15 százalékának nincs egészségbiztosítása.
A kutatók Ausztrália, Ausztria, Belgium, Nagy-Britannia, Kanada, Franciaország, Németország, Olaszország, Japán, Hollandia, Svédország és Svájc megfelelő adataival vetették egybe az Egyesült Államokban elvégzett felmérés eredményét.