Az évente körülbelül 80 millió embert megfertőző baktérium kismedencei gyulladásos betegségekhez, méhen kívüli terhességhez vagy akár meddőséghez is vezethet. Ezen kívül a Gonorrheával fertőzött nők újszülött gyermekeinél fennáll a vakság kialakulásának veszélye is.
Szappannal hajat mosni a dús hajért>>>
A kutatás során a baktérium sejtfalában jelen levő 7 speciális fehérjét vizsgáltak abból a szempontból, hogy alkalmas lehet-e bármelyik antigén funkció betöltésére (amely beindítja az immunrendszer védekező mechanizmusát) egy oltóanyag kifejlesztéséhez. A védőoltások működésének az a lényege, hogy az általuk tartalmazott, kórokozóra specifikus antigén beindítja az immunrendszert, melynek során antitestek képződnek a kórokozó ellen, amik egy tényleges fertőzés során meg képesek védeni szervezetünket a tényleges betegség kialakulásától. „Kutatásunk lényegét úgy lehetne a legegyszerűbben elmagyarázni, ha elképzelnénk egy fociedzőt, aki megpróbálja kiválogatni a legjobb hátvédeket 7 focista közül, akiknek teljesítményét és viselkedését
számtalan meccsen, bonyolult kritériumok alapján figyeli meg.
Gyönyörű állatos pólók Amerikából>>>
Mi körülbelül 1000 „focimeccsen” teszteltük és figyeltük meg az „oltóanyagjelöltjeinket”.- magyarázta el Alexandra Sikora, a kutatás vezetője. Kutatómunkájuk során két fehérjét nagyon ígéretesnek találtak, az NGO1985-öt és az NOG2121-et, melyek nagy szenzitivitást mutattak az antimikrobiális készítményre. Remények szerint ez a tanulmány ugródeszkaként funkcionálhat a Neisseria gonorrhoeae ellenes harcban.