2024. Szeptember 23. hétfő
Meg kellene szüntetni az ingyenes kórházi vizsgálatokat, és a pácienseknek öt ausztrál dollárt kellene fizetniük minden egyes sürgősségi ellátás alkalmával - legalábbis Terry Barnes szerint, aki mostantól az állam által fizetett, összesített számlázás alá tartozó orvosi ellátásért is pénzt kérne.

Tony Abbott miniszterelnök volt tanácsadója szerint "teljesen logikus", hogy az orvosoknál és a kórházakban is fizessenek vizitdíjat a betegek. A kormány fontolóra veszi Barnes felterjesztését, aminek értelmében ötdolláros vizitdíjat vezetnének be az összesített számlázás alá tartozó orvosi ellátásra is. Ezzel, a tervezet szerint, négy év alatt 10,3 millióval csökkenne az orvosi vizitek száma, ami 750 millió dolláros megtakarítást jelentene az állam számára. Sem a miniszterelnök, sem az egészségügyi miniszter nem utasította el a tervezetet - nyilatkozatuk szerint mindketten a nehéz gazdasági körülményeket figyelembe véve vették fontolóra a lehetőséget. Mivel az egészségügyi szakértők szerint az új gyakorlat azt eredményezhetné, hogy a háziorvosok helyett a sürgősségi rendelőket keresnék fel a páciensek, hogy elkerüljék a plusz költséget, Barnes kilátásba helyezte, hogy a sürgősségi ellátást is ötdolláros vizitdíjjal sújtsák.

Tavaly az összesített számlázás alá eső (vagyis a páciens számára ingyenes) orvosi kezelések aránya 82 százalék volt Ausztráliában. Ez minden tekintetben rekordérték. Az elmúlt évben az ausztrál kormány összesen hatmilliárd dollárt költött az összesített számlázás alá eső háziorvosi kezelések finanszírozására. Jelenleg csak minden ötödik páciensnek kell nagyjából harminc dollárt fizetnie a háziorvosnak a látogatások alkalmával, mivel vannak orvosok, akik nem alkalmazzák az összesített számlázást. Az Ausztrál Kórházi és Egészségügyi Társaság vezetője, Alison Verhoeven elképzelhetetlennek tartja, hogy valakit azért ne lássanak el egy kórházban, mert éppen nincs nála öt dollár. "Mi jöhet még? Legközelebb majd a gyerekeknek kell fizetniük, ha iskolába akarnak járni? Mielőtt ilyen drasztikus lépéseket tennénk, kézzel fogható bizonyíték kellene, hogy az emberek valóban kihasználják a mostani rendszert - nyilatkozta Verhoeven - A legtöbben ugyanis nem szórakozásból járnak orvoshoz."


Forrás: Medipress
2014. 01. 22.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés