A kutatást vezető dr. Hughes Sampasa-Kanyinga, az Ottawa Közegészségügyi Intézet szakembere elmondta, hogy egyelőre nem világos, vajon a közösségi oldalak gyakori látogatása váltja ki a mentálisan rosszabb állapotot, például azzal, hogy az azt használók gyakran szembesülnek internetes zaklatással, vagy a rossz mentális állapot miatt töltenek több időt ezek a fiatalok az internetes oldalakon, mivel a való életben elszigeteltnek és magányosnak érzik magukat. A Cyberpsychology, Behavior and Social Networking című lapban közzétett tanulmányban Sampasa-Kanyinga és munkatársa dr. Rosamund Lewis több mint 750, átlagosan 14 éves ottawai fiatal válaszait elemezték ki, akiknek több mint egynegyede számolt be arról, hogy naponta több mint két órát tölt a közösségi oldalakon, 54 százalékuk ennél kevesebbet, egyötödük pedig csak nagyon ritkán vagy soha nem látogatja ezeket az oldalakat.
A fiatalok közel kétharmada kitűnőnek vagy nagyon jónak tartotta saját mentális egészségi állapotát, egyötödük jónak, míg 17 százalékuk inkább rossznak. Emellett egynegyedük számolt be arról, hogy nem kaptak segítséget mentális gondjaikra, míg a többiek megkapták a segítséget, amikor szükségük volt rá, 13 százalék azonban azt is beismerte, hogy már megfordult a fejében az öngyilkosság gondolata. A szakemberek a vizsgálat során összefüggést találtak aközött, hogy valaki két vagy több órát töltött naponta internetezéssel, illetve, hogy valakinek rossz volt a mentális állapota, és arra segítséget sem kapott senkitől. Emellett a pszichés problémák és az öngyilkos gondolatok is jellemzőbbek voltak erre a csoportra.
A szakemberek szerint a közösségi oldalak veszélye sokszor a névtelenségben rejlik, ami sokakban gerjeszti az internetes zaklatásra való hajlamot, emellett ezek az oldalak a tiniket gyakran arra veszik rá, hogy másokhoz hasonlóak legyenek, így gyakori a cigarettázás és az alkoholfogyasztás népszerűsítése is. Természetesen, a mentális problémákért nem okolhatóak csupán a közösségi oldalak, ennek számos egyéb összetevője is van, de a szülőknek azért fontos lenne kontrollálniuk gyermekük internetezéssel töltött idejét, emellett nem árt, ha időben észreveszik a hangulatváltozásaikat, valamint azt, ha gyermekük nem alszik, eszik rendesen, és szokatlanul viselkedik.