2024. November 12. kedd
Egy friss kutatás szerint a tinédzserkorra jellemző lehangoltság és haragérzet még negyed évszázaddal később is nyomot hagyhat az illető életén.

A Journal of Family Psychology című lapban közzétett kutatás során a szakemberek 341 embert kísértek figyelemmel 25 éven keresztül, és megállapították, hogy a fiatalként elszenvedett negatív érzelmek hatása még a középkorúként megélt kapcsolataikra is hatással volt, ezáltal befolyást gyakorolt a házasságukra, a karrierjükre és a gyerekvállalásukra is. Amint azt a kutatásban résztvevő Matthew Johnson, az Alberta Egyetem szakembere kifejtette, bár azt gondolnánk, hogy a gimnáziumi emlékek idővel elhalványulnak, valójában évtizedekkel később is hatással vannak életünkre, éppen ezért fontos, hogy már a korai évtizedekben is foglalkozzunk a mentális egészségünkkel.

A kutatást a szakemberek még 1985-ben kezdték, amikor 178 nő és 163 férfi felnőtté válását követték nyomon 18 és 25 éves koruk között. Később, 32 éves korukban ellenőrizték stressz-szintjüket, majd 43 éves korukban az intim kapcsolataik minőségét mérték meg, és arra keresték a választ, milyen összefüggések mutathatóak ki a jelen állapotuk és a fiatalként átélt depressziójuk, illetve dühük között. Összességében arra derült fény, hogy a fiatalkori mentális állapot nagyban befolyásolja a későbbi párkapcsolatokat, és a huszonévesként elszenvedett sérelmek akár később válás vagy családon belüli erőszak formájában is visszaköszönhetnek. Mindebből magánemberként érdemes azt a tanulságot magunkkal vinni, miszerint párunk jelenlegi viselkedésére és lelkiállapotára nem csupán a jelen eseményi vannak hatással, hanem mindaz, amit korábbi életéből magával hozott.


Forrás: Medipress
2014. 06. 02.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés
- Karácsonyi ajánlat -
- Kiemelt ajánlat -
- Egészségplázából -