Az előírások betartásával a fürdőzés úgy jelent élményt, hogy közben nem hordoz többletkockázatot. Azért készítettek kiadványokat, hogy fokozzák a látogatók tudatosságát. Az NNK hatósági felügyeletet gyakorol a közfürdők és az ivóvíz-szolgáltatók felett, rendszeresen vizsgálja egyebek mellett a vízminőséget, az esetleges székletszennyezést. A népegészségügyi központ elkötelezett az ügy iránt, és örömmel vette, hogy a BGYH Zrt. elfogadta az együttműködést - mondta az országos tisztifőorvos.
Sok a modern fővárosi fürdő, és a kampány arra bíztatja az embereket, hogy vegyék azokat igénybe, mivel minden évben lehet hallani bányatavi balesetekről. A kampánnyal a szórólapokon megfogalmazott üzenetek vidékre is eljutnak. Pándics Tamás, az NNK közegészségügyi laboratóriumi főosztályának vezetője kiemelte, hogy a fürdőzés szerepe fontos a rekreációban, a gyógyulásban. Cél, hogy ez kockázatmentesen történjen. A medence vizében az van, amit az emberek belevisznek, a szennyeződés elsődleges forrásai maguk a fürdőzők. Alkalmaznak vízkezelést, hogy eltávolítsák a koszt, a baktériumokat, de ez kisebb terhelés esetén hatékonyabb.
A kampány elsősorban arra buzdítja az embereket, hogy mindenképpen zuhanyozzanak fürdőzés előtt, lehetőleg meleg vízzel és szappannal. Betegen senki ne menjen a medencébe. Fontos tudni, hogy hasmenés után még két-három napig távozhatnak a szervezetből a kórokozók. Szükséges továbbá a zsebek kiürítése és a lábmosók használata. Az elkészített szórólapokon, kifüggesztett plakátokon a fentieken túl egyebek mellett arra hívják fel a figyelmet, hogy a vízben nem szabad enni és inni, a meleg gyógyvizes medence nem játékra való, az elektromos készülékeket pedig célszerű legalább másfél méterre tárolni a víztől. A tanácsok megfogadásával kevesebb vegyszert kell adagolni a medencékbe.