2024. November 28. csütörtök
De miért fontos ennyire?  -  Hogyan pótold? Hogyan stimuláld a szervezeted a kollagén termelésre? -  Szilícium és kollagéntermelés  -  Szilícium a nélkülözhetetlen nyomelem
Tudtad, hogy van egy anyag, amely egybe tartja a tested? Ami nélkül az izmok nem tudnának növekedni, a csontok sérülékenyek lennének, a bőr száraz és ráncos lenne. Ez a kollagén! A szervezetünkben legnagyobb mennyiségben, 25-35 százalékban jelen lévő fehérje. Nélkülözhetetlen a bőr, az inak, a szalagok, a csontok, a vénák és az ízületek rugalmasságának megőrzéséhez. Az életkor előrehaladtával fokozatosan, átlagosan 40 éves kortól jelentősen csökken a termelődése.

De miért fontos ennyire?

A kollagén létezéséről szinte mindenki tud, hiszen hosszú ideje az egyik legnépszerűbb „szuperösszetevőnek” számít kozmetikai készítményekben. A kollagén biztosítja a bőrszövet sejtjeinek szilárdságát, segíti folyamatos megújulását és káros környezeti hatásoktól való védelmét. Nemcsak a kötőszövetnek alkotó eleme, hanem a simaizomszövetnek is, ezáltal a kollagén az érrendszer és a szervek felépítésében is fontos szerepet játszik.

Kollagén ragasztó

Az egészséges életmóddal sokat tehetünk azért, hogy a szervezetünkben elegendő kollagén legyen; de a dohányzás, illetve az erős UV-sugárzás felgyorsíthatja a kollagén mennyiségének csökkenését, valamint ronthatja a kollagén újratermelődésének ütemét is.

Egyre több olyan termék kapható, melyek segítségével külsőleg vagy belsőleg alkalmazva biztosíthatunk kollagént a szervezet számára. Kevesebben tudják azonban, hogy az optimális kollagén szintézishez többek között szilíciumra is szükség van. A SZILÍCIUM hozzájárul a kollagén termeléshez, és elasztinnal, keratinnal és proteoglikánokkal való kapcsolata révén hozzájárul a kötőszövetek felépítéséhez, erősségéhez és rugalmasságához is. „

Hogyan pótold? Hogyan stimuláld a szervezeted a kollagén termelésre?

A kollagénbevitelre számtalan készítmény létezik (por, folyadék, kapszula), melyek

1)  legtöbbje állati eredetű, szarvasmarha-, sertés-, csirke- vagy halszövetekből kivont kollagént tartalmaz.

2)  rendszeres alkalmazásának költsége általában igen magas. 

3) nem mindegyikéről áll rendelkezésre információ, hogy a 28 féle ismert kollagéntípus közül pontosan melyiket, és a számunkra szükséges, megfelelő típusú kollagént tartalmazza-e.

Az I. típusú kollagén alkotja a bőr, az ínak és a csontok kollagén állományát.

A Colafit® kollagén kockáit természetes, liofilizált, I. típusú 99,9%-os tisztaságú kollagén alkotja, mely táplálja és védi az ízületeket, valamint elősegíti az ízületek, ínszalagok, ínak és a bőr egészségét. A pici kollagén kockák teljesen íztelenek és egyszerűen, folyadék nélkül alkalmazhatóak. Egy Colafit® kockát alkotó 8 mg liofilizált kollagén 800 mg kollagén gélnek felel meg.

 

 

A Colafit kockák egyszerűen és biztonságosan alkalmazhatók mindenkinek. A pici, íztelen kocka allergén, glutén és cukormentes, valamint semmilyen adalékanyagot, színezéket, tartósítószert nem tartalmaz.

Várandósság és szoptatás, valamint cukorbetegség esetén is biztonsággal alkalmazható. 

Colafit termékfotó

Szilícium és kollagéntermelés

A kötőszöveteink kollagénrostokból épülnek fel, amelyet szervezetünk folyamatosan, különböző aminosavakból, vitaminok (A- és C-vitamin) és nyomelemek (szilícium) segítségével képes előállítani. A szilícium a kollagéntermelés egyik motorja, melyhez az emberi szervezet leginkább táplálékok útján jut hozzá. Napi beviteli mennyiségét egyéni és környezeti tényezők határozzák meg, mint az életkor, a nem, a földrajzi környezet és a táplálkozási szokások. Az étrendi szilícium fő forrása az ivóvíz, nagyobb mennyiségben tartalmazzák még növényi táplálékaink, kiemelten a gabonák, lényegesen kisebb mennyiségben az állati eredetű táplálékok. Étrend-kiegészítők összetevőjeként hasznosulása jelentősen függ az adott készítményben alkalmazott formulától. A vízoldékony szilícium-dioxid, hétköznapi nevén kovasav, pontosabban orto-kovasav az eddig ismert egyik legjobban hasznosuló, biológiailag hozzáférhető formája a szilíciumnak.

A szervezetbe jutó szilícium felszívódását, hasznosulását és kiválasztását befolyásolhatja az emésztőrendszer, a hormonrendszer és a kiválasztórendszer elégtelen működése, valamint az életkor előrehaladtával járó élettani változások. Amennyiben szervezetünk nem jut elegendő szilíciumhoz, úgy károsodhat a kollagén termelődés folyamata, aminek következtében:

• a bőr feszessége csökkenhet, hamarabb ráncosodhat

• az ínszalagok könnyebben meglazulhatnak

• az érelmeszesedés folyamata felgyorsulhat

• a csontritkulás kockázata növekedhet

• a sebek és égési sérülések lassabban gyógyulhatnak

Szilícium a nélkülözhetetlen nyomelem

A szilícium a hosszú távú aktív egészségmegőrzés és vitalitás, valamint az öregedési folyamatok késleltetésének fontos anyaga.

A cikket szakmailag lektorálta Farkas Cecília dietetikus, táplálkozástudományi szakember.

SZPONZORÁLT TARTALOM

 



Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés
- Karácsonyi ajánlat -
- Kiemelt ajánlat -
- Egészségplázából -