2024. Szeptember 25. szerda
Mindenki utálja az utálkozókat. Ők azok, akik utálják a Napot, mert túl meleg, és utálják a szellőt, mert túl hideg.

A többieket viszont az vigasztalhatja, hogy az utálkozók valószínűleg kevesebb tevékenységben hajlandók részt venni, mint a többiek. Ironikus módon azonban a zsémbes emberek valójában jobbak lehetnek a munkájukban, mivel több időt töltenek kevesebb tevékenységgel. Amerikai kutatók szerint ez lehetőséget biztosít számukra, hogy bizonyos feladatokban magasabb szintre fejlesszék képességeiket, mint a pozitív gondolkodású emberek.

Az Illinois-i Egyetem és a Pennsylvaniai Egyetem kutatói kimutatták, hogy a pozitív életszemléletű emberek nagy valószínűséggel több tevékenységben vesznek részt. Ezzel szemben az utálkozók ugyanebben az időben kevesebb tevékenységet végeznek.

Két kísérletükben az alanyok minden tevékenységükről beszámoltak egy egyhetes időszakban, és egy személyiségértékelő kérdőívet töltöttek ki. Az egy hét alatt elvégzett tevékenységek számában tapasztalható különbség közel 15 százaléka abból eredt, hogy a személy pozitív vagy negatív életszemléletű volt-e. Az utálkozók és a pozitív gondolkodásúak nem abban különböztek, hogy mennyi időt töltöttek el tevékenységek végzésével, hanem abban tértek el, hányfajta tevékenységet végeztek az adott idő alatt.v

A negatív életszemléletű embereket azért lehet kevésbé aktívnak gondolni, mert kevesebb fajta tevékenységet végeznek, mint a jókedvű emberek. Előbbiek ugyanakkor sokkal jobban összpontosítanak egy adott tevékenységre, mivel több időt töltenek kevesebb tevékenységgel. A kutatás eredményei a készségek és a tapasztalat kifejlődésének pontosabb megértésében segítheti a szakértőket.


Forrás: Medipress
2014. 07. 02.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés