Fókuszban: A cukorbetegség
A cukorbeteg diétája során nagyon fontos, hogy az étrend szénhidráttartalma elsősorban zöldség- és gabonafélékből származzon. Korlátozni kell a zsiradékok, különösen a telített zsírok fogyasztását, hiszen a betegség hajlamosít az érelmeszesedésre és a magas vérnyomásra.
BŐVEBBEN
BŐVEBBEN
Rég közismert tény, hogy a megfelelő, egészséges életmód megelőzheti az inzulinrezisztencia és a 2-es típusú cukorbetegség kialakulását. De hogyan befolyásolja az életmódunk a már kialakult cukorbetegséget? Kutatások szerint olyan nagy mértékben, hogy az életmód orvoslás segítségével bizonyos szintig akár vissza is lehet fordítani az állapotot.
BŐVEBBEN
BŐVEBBEN
Nem csak a túlsúllyal rendelkező és 40 feletti kismamák szembesülhetnek a terhességi diabétesszel, de akár azok is, akik korábban 4,5 kilónál nehezebb babának adtak életet. Ezen túl is ismert még néhány rizikófaktor, amelyeket fontos ismerni
BŐVEBBEN
BŐVEBBEN
A cukorbetegség (diabétesz) nem egységes kór: két különböző típusára a cukoranyagcsere eltérő zavara jellemző, de közös bennük a vércukorszint kóros értéke. A 2-es típus egyre gyakoribb, becslések szerint Magyarországon akár a lakosság 10%-a is érintett lehet.
BŐVEBBEN
BŐVEBBEN
Napjainkban a cukorbetegek halálozásáért 70-80%-ban a cukorbetegség érszövődményei felelősek. Rendszeres szűrővizsgálatokkal, megfelelő életmóddal és szakszerű kezeléssel a súlyos állapotok kialakulása megelőzhető.
BŐVEBBEN
BŐVEBBEN
A cukorbetegek lába a diabétesszel járó érelmeszesedés miatt sokkal nagyobb veszélynek van kitéve, mint egészséges társaiké. Az elégtelen vérellátás következtében a végtagokon lévő sérülések, fertőzések nehezebben gyógyulnak.
BŐVEBBEN
BŐVEBBEN
További cikkeink