2024. Szeptember 25. szerda
A Berni Egyetem munkatársai egy olyan szívritmus-szabályozót fejlesztettek, ami szükségtelenné teszi a körülményes elemcserét.

Az Egyesült Királyságban évente 40 ezer pacemakert ültetnek be. A szívritmuszavar kezelésére használt elektromos eszköz eddigi legnagyobb hátránya az anyag tönkremenése mellett a lemerülés volt, ez utóbbi miatt néhány évenként újabb műtét volt szükséges. A régiekkel szemben az új eszköz azonban energiáját a szív mozgásából nyeri, vagyis a megfelelő üzemelés kiváltása nem műtéthez kötött.

Jelenleg még csupán az Adrian Zurbechen fejlesztette készülék prototípusa létezik. Az eszköz nagyon hasonlóan működik azokhoz a karórákhoz, melynek töltéséhez szükséges energiát az egyén mozgása szolgáltatja – a szóban forgó technológiát 1777-ben fedezték fel. A szív is egy nagyon hatékony energiaszolgáltató, ugyanis az ismétlődő összehúzódások az élet folyamán folyamatosak. A módszer akár más eszközök üzemeltetésében is teret nyerhet, szóba került a defibrillátorokban, vagy gyógyszerpumpákban való alkalmazás.


Forrás: Medipress
2014. 09. 11.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés