A philadelphiai Fox Chase Cancer Center kutatói arra keresték a választ, hogy a dohányzó emlőrákos nőknél nagyobb-e az esély a betegség súlyosabb formájának kialakulására, mint a nem dohányzóknál.
6162 mellrákos nő 1970 és 2006 közötti adatának kielemzése után arra a következtetésre jutottak, hogy a betegség diagnosztizálásakor a dohányzás nem mutatott összefüggést a tumor előrehaladottságát vagy agresszivitását tekintve.
Az egyik kutató, Dr. Matthew Abramowitz szerint a kezelés sem volt eltérő a dohányosok körében, arra azonban a kutatás már nem tért ki, hogy a dohányosoknál nagyobb volt-e a kezelés miatti komplikációk, vagy a betegség miatti halálozás aránya.
A kutató bevallása szerint arra számított, hogy a dohányzó pácienseknél majd nagyobb arányban fordul elő előrehaladott állapotú daganat, az eredmények ezt azonban nem igazolták, ami Abramowitz szerint azt jelenti, hogy a dohányzás kevésbé veszélyes, mint ahogy azt számos tanulmány korábban kimutatta.
Az USA Nemzeti Rákintézete szerint az államokban a dohányzás felelős a tüdőrákos halálozás 87%-áért, és ez legfőbb oka a gége-, száj-, nyelőcső- és húgyhólyagrákok kialakulásának; és a dohányzás, főként a cigarettázás a leginkább elkerülhető halálok az országban.