2024. November 19. kedd
Úgy tűnik, hogy az optimizmusra és a pesszimizmusra való hajlam az agyműködésünkben gyökerezik, és sokkal nehezebb változtatni rajta, mint hinnénk – mutat rá a Michigani Állami Egyetem friss kutatása.

A felmérés során hetvenegy nő agyi aktivitását vizsgálták, miközben különféle eseményeket ábrázoló képeket kellett végignézniük. A résztvevőket arra biztatták, hogy pozitív színben tüntessék fel a látottakat, bármi is legyen az. Az egyik illusztráción egy símaszkba öltözött férfi tartott kést egy nő nyakához, és a lehetséges pozitív végkifejlet az volt, hogy a nő a földre kényszeríti a férfit, és elmenekül. Korábban minden résztvevőnek nyilatkoznia kellett arról, hogy optimista vagy pesszimista embernek tartja-e magát, és ennek fényében kerültek elemzésre az adatok: az optimisták agyi aktivitása jóval a pesszimistáké alatt maradt, amikor a feladat az volt, hogy a történet pozitív végkifejlete felé fordítsák a figyelmüket.

Úgy tűnik, hogy a pesszimisták számára komoly kihívást jelentett a pozitív végkifejlet vizualizálása, és azonnal szorongani kezdtek, amikor optimizmusra biztatta őket az asszisztensünk. Mindebből azt a következtetést vontuk le, hogy hiába igyekszünk egyes embereket meggyőzni arról, hogy fölösleges aggódniuk, ha egyszer az alaptermészetük a pesszimizmus felé tendál – mondta Dr. Jason Moser, a kutatás vezetője.

A Journal of Abnormal Psychology című szaklapban publikált felmérés arra keresi a választ, hogy a pesszimista beállítottságú emberek hogyan reagálnak az őket érintő eseményekre, és hogyan csökkenthető a szorongásuk a leghatékonyabb módon. A kutatásban a szakember szerint azért csak nők vettek részt, mert szorongásos betegségek kétszer gyakrabban fordulnak elő a nők, mint a férfiak körében.

 
Forrás: Medipress
2014. 04. 15.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés
- Karácsonyi ajánlat -
- Kiemelt ajánlat -
- Egészségplázából -