A dél-koreai Hallym Egyetem kutatói a földieperben, málnában, áfonyában és gránátalmában megtalálható ellagic savat laboratóriumi körülmények között emberi bőrsejtekhez adták, illetve egerek bőrén vizsgálták.
Az emberhez hasonló felépítésű bőrrel rendelkező egereknél hasonló eredményeket értek el. A szőrtelen állatokat a kutatók egyre növekvő erősségű ultraibolya sugárzásnak tették ki, ami az embereknél napégést és bőrkárosodást okozott volna. Az egerek egy részének bőrét szabadon hagyták a kutatók, náluk ráncok alakultak ki és bőrük megvastagodott – ez mutatja a bőr károsodását. A kísérleti állatok másik részének bőrére ellagic savat tartalmazó kenőcsöt kentek, még azokon a napokon is, amikor nem voltak UV-sugárzásnak kitéve. Az ő bőrükön kevesebb ránc képződött.
Az emberi bőrsejteken az ellagic sav úgy véd az ultraibolya sugárzás ellen, hogy csökkenti a ráncok kialakulásának két legfőbb okát: gátolja a bőrben lévő kollagént lebontó enzimek termelődését és a gyulladási folyamatokban résztvevő ICAM molekula képződését.